Antibakteriální kliky CONVEX - nezanedbatelný prvek zlepšení hygieny veřejných prostor

Nemocnice a školy, ale i kanceláře, bytové domy, hotely či třeba restaurace představují rizikový prostor z pohledu přenosu virových a bakteriálních infekcí. Ambicí architekta i stavitele tak musí být hledání řešení, která pomohou snížit riziko přenosu virů a bakterií a zlepší tak mikrobiální klima veřejných prostor.

Konstrukcí či stavebními prvky jistě nevyřešíme chřipkové epidemie, ale například správným řešením cirkulace vzduchu, kvalitní klimatizací a následným monitoringem kvality vnitřního vzduchu úroveň budovy z pohledu zdravotní hygieny výrazně zvýšíme. Je to ale vše, co ze své pozice stavitel nebo architekt může udělat?

antibakterial06_1.jpg

OPOMÍJENÉ DVEŘNÍ KOVÁNÍ

„Jedním z málo řešených rizikových prvků přenosu bakterií v budovách jsou dveřní kování. Dotýkají se jich tisíce lidí, ulpívají na nich nejen nečistoty, ale ve významném množství i bakterie.“ uvádí náš specialista Jan Nečas. "Představa, že například hodinový čistící režim na dveřích toalet benzínových pump nebo restaurací řeší problém s přenosem bakterií a virů, je zcela iluzorní“ dodává.

Většinou není možné nebo efektivní použít posuvné bezdotykové dveře. Optimálním řešením je použití dveřního kování vyrobeného z antibakteriálních materiálů.

 

ANTIBAKTERIÁLNÍ KLIKY Z CU+  

Antibakteriální dveřní kování vyrobené z CU+ (antimikrobiální měď) představuje nejdostupnější a nejefektivnější způsob hubení bakterií přímo na samotné klice. Použitý materiál prokazatelně hubí 99.9% bakterií a zabraňuje tak jejich dalšímu šíření.

Naše antibakteriální kování CONVEX není dražší, než běžně používaná kování u kvalitních staveb veřejného sektoru, výhodou je rovněž, že stejný materiál lze použít i na okenní kování nebo třeba madla.

antibakterial06_4.jpg
antibakterial06_3.jpg

 

JAKÉ JSOU HLAVNÍ VÝHODY KOVÁNÍ CONVEX?

  • je vědecky prokázaná účinnost CU+. Použitý materiál je dokonce výrazně účinnější, než stříbro.
  • Účinek je nepřetržitý, nezávislý na vnějším prostředí (vlhkost, světlo, atd.)
  • Klika zůstává účinná i po opakovaném mokrém a suchém oděru a opakované kontaminaci
  • Přirozená oxidace kliky nesnižuje antibakteriální účinnost.
  • CU+ je plně recyklovatelný.
  • Jediný pevný kovový povrch schválený Americkou agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA).

JSOU ANTIBAKTERIÁLNÍ KLIKY VHODNÉ I DO DOMÁCNOSTÍ?

Kliky CONVEX často doporučujeme do veřejných prostor s vyšším provozem. Designové i užitné vlastnosti je ale předurčují k širokému využití i v soukromém sektoru - v domácnostech nebo menších kancelářích.

Antibakteriální vlastnosti CONVEX přivítají i rodiče často nemocných dětí, které jsou náchylné k dalším onemocněním. Kliky samozřejmě nepomohou proti alergiím, ale antibakteriální účinek CU+ při použití u domácích koupelen, toalet nebo třeba dětských pokojů představuje jasnou přidanou hodnotu.

 

antibakterial06_5.jpg

 

Kolekce antibakteriálního dveřního kování CONVEX ve svých barevných a designových variantách nabízí skvělou kombinaci moderních designových prvků a zcela unikátních užitných vlastností. Kliky jsou tak vizuálně vhodné do interiérů veřejných staveb i moderních domácností a svými užitnými vlastnostmi vysoce předstihnou běžnou nabídku na českém trhu.

Informace o materiálu CU+ a prokázaných antibakteriálních účincích jsou k dispozici na webu aliance Intenational Copper Association - https://www.antimicrobialcopper.org/uk.