NEJNOVĚJŠÍ TREND DVEŘNÍHO KOVÁNÍ? TMAVÉ BARVY A OBLÉ MINIMALISTICKÉ TVARY

Každý interiér vyžaduje své. Do velkého a prostorného bytu s vysokými stropy se hodí jiný styl, než do malé garsoniéry nebo třeba do prostor, které jsou svým charakterem industriální.  V mnoha ohledech je však v současnosti možné styly vhodně kombinovat nejen s cílem dosažení originality.

 

q-mix-600-x-300.jpg

Jedním z méně nápadných, ale velice důležitých rozhodnutí při návrhu interiérového designu je volba dveřního a okenního kování.

Na výběr je i letos nepřeberné množství klik, od rustikálních přes tradiční až po jedinečně designové či luxusní kliky, v mnoha cenových úrovních.

Určitě platí, že nemusíme vybírat kliky pouze jako levné a nenápadné řešení - správnou volbou dveřního kování můžeme domů přinést trvalý designový prvek podtrhující celkový charakter domácnosti.

 

 

JAKÉ KLIKY ALE VYBRAT, POKUD NÁS ZAJÍMÁ NEJNOVĚJŠÍ MÓDA?

 

Po letech vyznávajících puristická řešení klik a hlavně strohé hranaté tvary vnímáme letos příklon směrem k eleganci a oblejším tvarům.

Celý interiérový a zejména nábytkový design směřuje k minimalismu, dveřní a okenní kování se tomuto trendu jistě nebudou bránit.

 

convex-2165-wood.jpg
convex-2195-silver-600x300.jpg
q-infinity-600x300-4.jpg

MINIMALISTICKÉ OBLÉ TVARY

Jasným trendem jsou nadčasově minimalistické oblé tvary vhodné zejména do moderních či designových interiérů. Oblé tvary přinášejí nejen větší eleganci, ale zejména uživatelský komfort.

Při výběru buďte nároční na ergonomii kliky - příjemný povrch, minimum ostrých hran.

 

 

 

 

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ZAPOMEŇTE NA PLAST

Samozřejmostí je používání prvotřídních materiálů na výrobu dveřního kování. Klinická smrt plastových klik proběhla již před lety, se stoupajícími nároky designérů i zákazníků se klade důraz na používání tvrdých materiálů odolných vůči poškrábání.

Naše prémiové kliky Cobra Design line umocňují pocit elegance i použitím prémiových materiálů s povrchem příjemným na dotek.

 

convex-1145-art-600x300.jpg

 

V BARVÁCH VÍTĚZÍ ELEGANTNÍ ČERNÁ

Z nabídky barev jsou na špici žebříčku matná a leská černá. Oblé černé kování v kombinaci s dalšími vhodně zvolenými prvky interiéru působí nejen luxusně, ale i velmi nadčasově. Ostatně kování u oken a dveří se mění po desítkách let až v rámci větší rekonstrukce.

 

 

Současný styl tmavých barev kování přichází i s novým barevným stylem interiéru. Nyní převažují výrazné barvy, jako sytá červená nebo zelená. Černá se projevuje v solitérních kouscích nábytku nebo doplňků. S tím akcentuje právě i černé kování.