Antibakteriální kliky COBRA Convex CU+ FAQ

Klinické testy prokázaly, že měděné povrchy zajišťují nejúčinnější antimikrobiální ochranu tím, že do dvou hodin zabijí 99,9% mikrobů, které ulpí na jejich povrchu. Výzkum ukázal, že antimikrobiální měděné povrchy mohou snížit riziko infekcí o více než 40%.

KLÍČOVÉ VÝHODY ANTIMIKROBIÁLNÍ MĚDI

  • vědecky prokázaná účinnost CU+. Použitý materiál je dokonce výrazně účinnější, než stříbro.
  • Účinek je nepřetržitý, nezávislý na vnějším prostředí (vlhkost, světlo, atd.)
  • Klika zůstává účinná i po opakovaném mokrém a suchém oděru a opakované kontaminaci
  • Přirozená oxidace kliky nesnižuje antibakteriální účinnost
  • CU+ je plně recyklovatelný
  • Jediný pevný kovový povrch schválený Americkou agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA).

MĚĎ - 100% RECYKLOVATELNÝ MATERIÁL

Z pohledu požadavků na recyklaci představuje měď optimální materiál splňující požadavky Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) na ochranu životního prostředí. „Červený kov“ se po svém použití a použití může vrátit do životního prostředí bez jakýchkoli změn a poté znovu použít.

FAQ

Co se rozumí „antimikrobiální látkou“?

„Antimikrobiální látka“ je schopnost materiálu eliminovat nebo inaktivovat mikroby, jako jsou bakterie, houby (včetně plísní) a viry. Studie antimikrobiální účinnosti na různých površích jasně prokázaly, že měď a její slitiny mohou eliminovat mnoho typů mikrobů, včetně meticilinezistentního Staphylococcus aureus (MRSA), Clostridium difficile, viru chřipky A (~ 1Ν1) a bakterie Escherichia coli O157: H7.

Schválil některý z oficiálních orgánů antimikrobiální účinnost mědi?

Ano. 29. února 2008 Americká agentura na ochranu životního prostředí (EPA) oficiálně zaregistrovala 275 slitin mědi s pozitivními vlastnostmi pro veřejné zdraví. Poté bylo registrováno sedm dalších slitin, což zvyšuje celkový počet registrovaných slitin na 282.

Jaký je význam této registrace EPA?

Registrací mědi a některých jejích slitin, jako je mosaz a bronz, USA Environmental Protection Agency (EPA) uznává antimikrobiální vlastnosti těchto pevných materiálů. Výrobky vyrobené z kterékoli z těchto 282 registrovaných slitin jsou v USA oficiálně registrovány jako výrobky mající pozitivní vlastnosti pro veřejné zdraví.

Byla měď testována v klinických hodnoceních?

Ano, klinická hodnocení v současné době probíhají v nemocnicích po celém světě, kde se hodnotí vliv měděných dotykových povrchů na množství mikrobů v nemocničním prostředí. Ve Velké Británii byla jako testovací centrum pro tento nový přístup k prevenci infekcí vybrána Selly Oak Hospital, Birmingham, součást univerzitních nemocnic Birmingham NHS Trust . První výsledky studie byly zveřejněny v Journal of Hospital Infection (v lednu 2010) a přesvědčivě ukázaly, že měď funguje jako

antimikrobiální látka v reálném prostředí a že povrchy obsahující měď měly o 90 až 100% méně bakteriální kontaminace než kontrolní povrchy vyrobené z konvenčních materiálů.

Jaké jsou reálné možnosti využití mědi jako antimikrobiální látky?

Měď je již aktivní složkou v řadě antimikrobiálních produktů, například v zemědělství, ve zdravotnictví nebo stavebnictví. Měď je účinná látka v ústních vodách, zubních pastách. Měděný dřez

sítka a drátěnky na hrnce a pánve mohou pomoci zabránit křížové kontaminaci v kuchyni.

Proč jsou povrchy obsahující měď výhodnější než jiné antimikrobiální povrchy?

Výrobky vyrobené z mědi a slitin mědi si udržují své antimikrobiální vlastnosti po velmi dlouhou dobu. I v případě, že dojde k poškrábání těchto povrchů, je jejich antimikrobiální účinnost zachována neporušená.

Jak může měď pomoci zabránit šíření infekcí?

Měď hubí patogeny a tak přerušuje řetězec přenosu infekce a působí jako efektivní doplněk k pravidelným čistícím režimům. Měď je nezbytnou látkou pro člověka i pro bakterie, ale ve vysokých dávkách mohou ionty mědi způsobit bakteriální buňky řadu negativních jevů . Přesný mechanismus, kterým měď vylučuje bakterie, je stále neznámý, existuje však několik teorií, které se studují.

  • Způsobuje prosakování draslíku nebo kyseliny glutamové skrz vnější membrány bakterií
  • Narušuje osmotickou rovnováhu
  • Váže se na proteiny, které nevyžadují měď
  • Způsobuje oxidační stres vytvářením peroxidu vodíku

Kde lze použít antimikrobiální měď?

Antimikrobiální měď se používá jako surovina pro výrobu předmětů, kterých se často dotýkáme - v nemocnicích, školách, tělocvičnách, veřejných budovách a veřejné dopravě.

Je to jen čistá měď, která má antimikrobiální účinek?

Ne, slitiny mědi také. Byly provedeny zkoušky na čisté mědi, vysokých mědi, mosazi, bronzech, měděných niklech a měď-nikl-zinečnatých. Posledně jmenované jsou někdy označovány jako „stříbro niklu“ kvůli své lesklé bílé barvě, i když neobsahují žádné stříbro. Americká agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) zaregistrovala oficiální tabulku antimikrobiálních slitin mědi s nominálním obsahem mědi vyšším než 60%. Čím vyšší je obsah mědi ve slitině, tím rychlejší mikroby jsou eliminovány.

Mění měď a povrchy slitiny mědi v průběhu času barvy?

Ano. Jejich barva se mění v důsledku přirozené oxidace a stává se tmavší. Doba potřebná pro změnu barvy závisí na slitině a podmínkách prostředí. Uvnitř budov je pochopitelně oxidace podstatně pomalejší a projeví za řadu let, oproti oxidaci v exteriéru.

Ovlivňuje přirozená oxidace mědi a jejích slitin jejich antimikrobiální vlastnosti?

Ne. Naopak, bylo prokázáno, že čím více mědi, mosazi a jejich povrchů je oxidováno a ztmavne, tím účinnější je ve schopnosti eliminovat mikroby.

 

cobracu-katalog.jpg
katalog ke stažení
antibakterial06.jpg
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Pro všechny objednávky nad 2000 Kč bez DPH
24/7 zákaznická podpora

Zákaznická podpora 24/7

Profesionální podpora pro zákazníky online nebo na telefonu 24/7
Garance vrácení peněz

Garance vrácení peněz

Pokud nevyberete správně, peníze vrátíme do 30ti dnů

Napište nám

Položky označené * jsou povinné.
Napište nám Zavřít